Jak si správně vybrat piercingové šperky?

Při nakupování šperků pro nový piercing se musíte zaměřit na bezpečné kovy, které nezpůsobují alergie a podráždění. Některé druhy kovů jsou pro nové piercingy bezpečné, ale jiné mohou ovlivnit dobu zotavení vašeho těla, zvýšit riziko infekce nebo dokonce nepříznivě reagovat na vaši pokožku.

Materiály, které buď absorbují tekutiny, nebo jsou náchylné k poškrábání, jsou také špatnými kandidáty při výběru bezpečných piercingových šperků.

Nebezpečný nikl

Jedním běžným viníkem podráždění je nikl, kov, který se používá v mnoha levných slitinách nebo smíšených kovech. Mnoho lidí je citlivých i na malé množství niklu a populární piercingové kovy, jako je stříbro, jej často obsahují.

Nevíte, jak budete reagovat na nikl? Pokud se vaše pokožka změní na zelenou nebo černou (nebo jinou barvu), když nosíte bižuterii, mincovní stříbro nebo dokonce některé druhy zlata, můžete špatně reagovat na nikl nebo jinou složku kovové směsi.

Pamatujte, že vaše tělo je jedinečné a může zaznamenat negativní reakce na materiály, s nimiž ostatní nemají problém. Pokud vaši pokožku šperky dráždí, okamžitě je odstraňte a po úplném zhojení piercingu vyzkoušejte jiný šperk.

Čtěte dále a dozvíte se o hypoalergenních kovových špercích, které jsou bezpečné a pohodlné během celého procesu hojení piercingu a i po něm.

Možné hypoalergenní materiály:

– chirurgická ocel

– platina

– zlato

– stříbro

– titan

Chirurgická nerezová ocel

Chirurgická nerezová ocel se velmi často používá, protože je hypoalergenní a cenově dostupná.

Lidé s velmi citlivou pokožkou by měli vzít v úvahu, že ocel obsahuje stopové množství niklu, takže před výběrem tohoto kovu pro piercing stojí za to zkontrolovat u dermatologa, zda ocel dráždí pokožku.

Titan

Tento kov je nejlepší volbou pro piercingy, protože je biokompatibilní (to znamená, že vaše tělo jej nerozpozná jako cizí a vytvoří proti němu reakci).

Zlato

Pokud jde o zlaté šperky, je důležité věnovat pozornost kvalitě a složení samotného zlata. Mnoho šperků, které se tváří jako „zlato“, se ve skutečnosti skládá z pozlacených kovů.

Můžete předpokládat, že šperky z čistého zlata jsou pro piercing bezpečnou sázkou, ale není tomu tak vždy. Například 24karátové zlato má velmi měkkou strukturu, což zvyšuje pravděpodobnost výskytu zárodků zachycujících bakterie.

Platina

Platinu lze bezpečně použít pro piercing, nicméně jedná se o drahý materiál.

Čisté stříbro

Tento kov se často prodává jako hypoalergenní, ale mincovní stříbro se obvykle vyrábí z 92,5% stříbra a 7,5% jiného kovu, obvykle mědi. I když měď činí stříbro odolnějším, může také s větší pravděpodobností reagovat na vaši pokožku.