Průvodce materiály piercingových šperků

Piercingové šperky jsou v módě a je to skvělý způsob sebevyjádření. Existuje spousta materiálů, z nichž je lze vyrobit: kov, sklo, plasty a organické materiály. Některé jsou lepší pro nové piercingy, zatímco jiné se doporučují pouze pro zahojené piercingy nebo pro krátkodobé nošení. Než se rozhodnete pro jeden z nich, zde je seznam, abyste se ujistili, že děláte bezpečná rozhodnutí.

woman 2439870 1280 - Průvodce materiály piercingových šperkůKovové šperky

Kovy jsou nejběžnějším materiálem pro piercingové šperky. Měli byste si dávat pozor na nekvalitní kousky všudypřítomné v obchodech s bižuterií. Existuje důvod, proč jsou tyto položky tak levné: jsou často hromadně vyráběny, nejsou kontrolovány a jsou potenciálně škodlivé.

Riziko bezpečnosti nebo alergenů u kovových šperků závisí do značné míry na množství niklu, který obsahuje. Nikl je kovový prvek, který není biokompatibilní a může bránit hojení a způsobit problémy u lidí trpící přecitlivělostí a alergiemi.

Mnoho lidí nemůže nosit bižuterii vůbec kvůli vysokému obsahu niklu. I když je označena jako „bez obsahu niklu“, není vyrobena z vysoce kvalitního kovu a nedoporučuje se pro nové piercingy nebo dlouhodobé nošení. Bylo dokonce zjištěno, že některá bižuterie obsahují olovo. Jednoduše řečeno, levné šperky jsou pro piercing špatný nápad. Obecné pravidlo: čím nižší je kvalita kovu, tím vyšší je riziko infekce, alergie, apod.

Mezi hypoalergenní kovové materiály patří:

– chirurgická ocel

– platina

– zlato

– stříbro

– titan

Všechny ostatní nekovové materiály, jako je sklo, akryl, plast, dřevo a další organické přírodní materiály nejsou vhodné na nově propíchnutý piercing ani na dlouhodobé nošení. Takové šperky je ideální nosit pár hodin denně a poté je vyjmout.

Existuje tolik možností poutavých piercingových šperků, ale při práci s piercingem mějte především na paměti bezpečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *